Відділ соціального захисту населення

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ» СТЕПІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ МИКОЛАЇВСЬКОГО РАЙОНУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Директор – Кицик Олександр Євгенович

Електронна скринька: kzcnspstepove@gmail.com

Графік роботи:

Пн. – Чт.:  8:00 – 12:00

13:00 – 17:00

Пт.:           8:00 – 12:00

13:00 – 16:00

Завдання та повноваження КЗ «Центр надання соціальних послуг» Степівської сільської ради

Основними завданнями є:

1. Виявлення та формування інформаційної бази щодо осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
  2. Визначення індивідуальних потреб зазначених осіб у соціальних послуг.
  3. Організація, планування та якісне надання соціальних послуг, здійснення інших заходів, зокрема щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
  4. Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання складних життєвих обставин осіб/сімей.
  5. Проведення інформаційно-просвітницької роботи з особами/сім’ями.
  6. Забезпечення взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи з особами/сім’ями.
  7. Проведення оцінки потреб дитини, сім’ї та молодої особи, обстеження матеріально-побутових умов за згодою сім’ї, визначення плану та методів соціальної роботи.
  8. Забезпечення надання необхідних соціальних послуг особам, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми.
  9. Забезпечення соціальної підтримки ВІЛ-інфікованих дітей, молоді та членів їх сімей.
  10. Здійснення заходів із соціального патронажу осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, у тому числі за повідомленням установ виконання покарань.
  11. Інформування сім’ї, дітей та молоді про можливість отримання  інших видів соціальної допомоги і послуг.
  12. Проведення у сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом розповсюдження соціальної реклами і проведення консультацій.

КЗ «Центр надання соціальних послуг Степівської сільської ради відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції:

1. Здійснення виявлення та веде облік:
  • Сімей/осіб, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • Осіб з числа випускників інтернатних закладів;
  • Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;
  • Прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників;
  • Осіб з інвалідністю;
  • Осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі;
  • Осіб, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми, залучалися до найгірших форм дитячої праці;
  • Осіб з числа внутрішньопереміщених осіб та учасників бойових дій в зоні антитерористичної операції;
  • Осіб похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як на чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги;
  • Осіб, які перебувають у складній життєвій ситуацій у зв’язку з безробіттям, стихійним лихом, катастрофою і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.
  1. Проведення оцінки потреб сімей/осіб, обстеження матеріально-побутових умов за їх згодою, визначає планування надання соціальних послуг та методи соціальної роботи;
  2. Впровадження нових соціальної технологій, спрямованих на виявлення отримувачів соціальних послуг на ранніх стадіях життєвих проблем.