Фінансовий відділ

stepfin@ukr.net
Дата створення 01.12.2020 року Рішення Степівської сільської ради № 15

Завдання та повноваження Відділу

Фінансовий відділ Степівської сільської ради (далі – Фінансовий відділ) є виконавчим органом Степівської сільської ради, утворений радою відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в України». Фінансовий відділ є підзвітним, підконтрольним сільській раді, а з питань здійснених делегованих йому повноважень органів виконавчої влади – також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади та підпорядкований її виконавчому комітету, сільському голові, а також підзвітний та підконтрольний Департаменту фінансів обласної державної адміністрації, Міністерству фінансів України.

У своїй діяльності Фінансовий відділ керується Конституцією України, Законами України, Бюджетним кодексом України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, наказами Міністерства фінансів України, наказами та інструкціями Державної казначейської служби України, рішеннями сільської ради, розпорядженнями сільського голови, а також Положенням про фінансовий відділ Степівської сільської ради.

Фінансовий відділ не має структурних підрозділів.

Повна назва: Фінансовий відділ Степівської сільської ради.

Скорочена назва: Фінансовий відділ сільської ради.

Відділ відповідно до покладених на нього завдань виконує наступні функції:

• Забезпечення реалізації державної бюджетної політики на території Степівської сільської ради (далі – сільської ради).
  • Проведення разом з іншими виконавчими органами сільської ради, структурними підрозділами ради аналізу фінансово-економічного стану територіальної громади, перспектив її подальшого розвитку;
  • Розроблення в установленому порядку проекту сільського бюджету та його прогнозу на середньостроковий період і подання їх на попередній розгляд та схвалення виконавчому комітету ради;
  • Складання та виконання в установленому порядку розпису сільського бюджету;
  • Забезпечення ефективно і цільового використання бюджетних коштів;
  • Розробка пропозицій щодо удосконалення методів фінансового і бюджетного планування та здійснення витрат;
  • Здійснення загальної організації та управлінням виконанням сільського бюджету, координація в межах своєї компетенції діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету;
  • Представлення бюджету та проекту рішень про бюджет сільської ради, схваленим виконавчим комітетом, на засіданнях постійних комісій та пленарних засіданнях сільської ради;
  • Здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства на усіх стадіях бюджетного процесу.