Право на отримання податкової знижки на навчання
Право на отримання податкової знижки на навчання
Відповідно дост.166 п.166.3 ПКУ подати декларацію з метою отримання податковоїзнижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизнянихзакладівдошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартостіздобуттявідповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.
Тобто, право на отримання податковоїзнижки мають платникподатку та/або члени сім’ї першого ступеня спорідненості (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені).
Якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (дід, баба та інші особи), вони не мають права на податковузнижку.
Відшкодування розповсюджуються лише на послуги вітчизнянихвищих навчальних закладів та не враховує оплату додаткових курсів чи навчання на військовій кафедрі.
Умови отримання податковоїзнижки на навчання
Особа, що хоче отримати виплату повинна відповідатинаступнимкритеріям:
- матигромадянство України та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- не бути приватнимпідприємцем;
- розміррічноїзаробітної плати повинен бути вищесумиподатковоїзнижки (враховуєтьсязаробітна плата із вирахуваннями ЄСВ, обов’язковихстраховихНакопичувального фонду та до недержавногопенсійного фонду);
- оформитизнижку необхідно до кінця податкового року, наступного за звітним. Наприклад, у 2019 роціподатковазнижка буде враховувати витрати понесені на навчання в 2018 році, а в 2020 році за 2019 рік.
Куди звертатися?
До Державної фіскальної служби за місцем реєстрації платника.
Перелік необхідних документів
Документи, що підтверджують право на податковузнижку на навчання:
- заява із зазначенням реквізитіврахунку для перерахування відшкодування.
- копія паспорта громадянина України та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП)
- податковадекларація про майновий стан і доходи подається за формою, затвердженоюнаказом МФУ від 02.10.2015 № 859;
- відповідніплатіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибутковікасовіордери;
- договір з навчальним закладом;
- довідку про отримані у звітномуроці доходи (за формою № 3);
- документи, що підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартостіздобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення).
Розмір податкової знижки на навчання
Розмір податковоїзнижки складе 18 % від вартості навчання.
До податковоїзнижкивключаютьсяфактичноздійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковимикасовими ордерами, договорами з навчальним закладом, довідкою про отримані у звітномуроці доходи; документами, які підтверджують ступінь споріднення тощо.
Звертаємо увагу на те, що податковазнижканараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податковоїзнижки не повинна перевищувати розмірзаробітної плати, яку платникотримав протягом року.
Терміни подання документів для отримання податковоїзнижки
Граничний термін поданнядекларації для реалізації права на податковузнижку за 2018 рік – 31 грудня 2019 року.
Якщо платникподатку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахуванняподатковоїзнижки за наслідкамизвітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Строк виплати коштів
Після проведення відповіднихперерахунків кошти будуть повернутіплатникупротягом 60 дніву спосіб, зазначений ним у декларації.
Приклад розрахункуподатковоїзнижки на навчання
Ваша заробітна плата за рік становила 66 тис. грн. З неї було стягнено ПДФО в розмірі 18 % (66 000*0,18 = 11 880 грн.). Вартість року навчання склала 32 тис. грн.
Даліпроводяться наступні розрахунки:
66 000 – 32 000 = 34 000 грн.
34 000 * 0,18 = 6 120 грн.
11 880 – 6 120 = 5 760 грн. – розмірподатковоїзнижки.
Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв,вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61
Перейти на офіційну сторінку на Facebook можна за посиланням:https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/
Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Ще більше консультаційна інформаційному ресурсіWikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua