Історична довідка

Степове́ (в минулому — Карлсруе, Калістратова) — село в Україні, в Миколаївському районі Миколаївської області.

Колонія Карлсруе  (нинішнє село Степове  ) – одна зі старих, так званих, материнських католицьких колоній Березанського колоністського округу і саме на її прикладі видається можливим найбільш докладно дослідити історію німецьких колоній на території Миколаївської області.

Німецькі поселення за засобом їх створення поділяються на три типи: старі (засновані на надільних землях), нові на придбаній землі та нові на орендованій землі. Материнськими вважаються колонії, вихідцями з яких було засновано інші колонії та хутори. Відповідно, колонія Карлсруе відноситься до старих колоній,  бо заснована на надільних землях та материнською, бо мала дочірні поселення (с. Нове Карлсруе, х. Антонівка, х. Шардт).

Поселення входило у німецький Березанський колоністський округ у складі Одеського повіту Херсонської губернії. Станом на 1886р. у німецькій колонії Карлсруе Ландауської волості Одеського повіту Херсонської губернії мешкало 2132 особи, налічувалось 190 дворових господарств, існували римо-католицька церква, школа, 2 лавки та ренський погріб.

У 1881—1885 рр. за проектом архітектора Корфа в неоготичному стилі та з міцного черепашнику побудовано католицький храм Святого Петра і Павла.

У 1925—1939 роках село Карлсруе входило до складу Карл-Лібкнехтівського німецького національного району Миколаївської округи (з 1932 — Одеської області).