Відкриття нових горизонтів: як проєкт «Творчість без кордонів» надихає молодь Миколаївщини
Відкриття нових горизонтів: як проєкт «Творчість без кордонів»
надихає молодь Миколаївщини
05 травня 2025 року учні Михайлівського ліцею, Широколанівського ліцею, Криничанської гімназії, Степівського ліцею, Катеринівської гімназії Степівської селищної ради стали активними учасниками обласного соціально-педагогічного проєкту «Творчість без кордонів», який організовано обласним Будинком художньої творчості Миколаївської обласної ради.
Участь у проєкті «Творчість без кордонів» сприяє формуванню культурної самосвідомості молодого покоління, вихованню поваги до національної спадщини та розвитку творчого потенціалу учнівської молоді Миколаївщини.
У межах заходу відбулися творчі зустрічі з:
Людмилою Шепелевич, керівником «Народного художнього колективу» студії естрадного співу «Дивограй», яка поділилася секретами сценічної майстерності, особливостями постановки голосу та роботи з мікрофоном. Вихованці з великою зацікавленістю спілкувалися з керівником студії, ставили питання, брали активну участь у дискусії.
Вікторією Панченко, керівником «Зразкового художнього колективу» гуртка «Школа журналістики». Педагог провела пізнавальний майстер-клас з основ журналістики, звернувши увагу на важливість медіаграмотності та критичного мислення в сучасному інформаційному просторі.
Наталією Губською, керівником гуртка аплікації соломкою та соломоплетіння «Сонячне сяйво», Веронікою Коваль, керівником гуртка з розпису, ліплення, писанкарства «Барви». Вони продемонстрували унікальні техніки декоративно-прикладного мистецтва з використанням природних матеріалів і познайомили дітей із глибокими традиціями українського народного декоративного мистецтва та створили власні роботи під керівництвом майстрині.
Тетяною Даниленко, керівником «Зразкового художнього колективу» хореографічного ансамблю «Зорянка», Наталією Томовою, керівником «Зразкового художнього колективу» колективу сучасного танцю «Свято мрій». У хореографічних класах на юних гостей чекало знайомство з різними стилями танцю. Керівники провели для гостей невеликі майстер-класи, залучаючи їх до виконання простих рухів та підкреслюючи, як танець допомагає виражати почуття та знімати напругу.
Усі ці зустрічі не лише розширили кругозір учнів, а й сприяли формуванню в них позитивного ставлення до мистецтва, патріотичних цінностей, бажання творити й самореалізовуватися у творчому середовищі.
Завдяки таким проєктам, як «Творчість без кордонів», школярі мають змогу безпосередньо долучатися до культурного життя Миколаївської області, надихатися новими ідеями та обмінюватися враженнями зі своїми однолітками.
Учасники поїздки щиро вдячні організаторам заходу — адміністрації та педагогічному колективу обласного Будинку художньої творчості — за теплий прийом, майстерно організовану програму та надзвичайну атмосферу творчості і взаєморозуміння.